CALL CENTRUM

Pre viac informácií o službách kontaktujte telefónne číslo

034/28 29 500

Aktuality

Štart záhradkárskej sezóny

04. Marca 2015

Výber správnej pôdy, črepníkov, byliniek a hlina za nechtami. Takto štartovala pravá záhradkárska sezóna v SENIOR- geriatrickom centre, n. o. Klienti starostlivo vybrali semienka rastliniek a už teraz sa môžu tešiť na pažítku, kôpor či petržlenovú vňať. Pripomenuli si tak časy, keď bola záhradka jednou z ich obľúbených činností.

Seniorské srdiečka

14. Februára 2015

Podeliť sa o kus svojho srdca je možné v každom veku. Naši seniori sa rozhodli trošku lásky poslať pacientom Nemocnice Malacky. Na Valentínsky deň zdravia si pripravili milé malé srdiečka, ktoré vyčarili úsmev nejednému z okoloidúcich pacientov.

Vianoce v Seniore už začali

19. Decembra 2014

Kapustnica rozvoniava, z punču sa vznáša voňavá aróma. Našich seniorov prišli dnes do domova sociálnych služieb v Malackách navštíviť príbuzní,

Mikuláš, anjel a čert

06. Decembra 2014

V sobotu, 6.12.2014, prišiel Mikuláš navštíviť aj našich seniorov. No neprišiel sám! Zobral si so sebou aj čerta a anjela. Keďže klienti Senior- geriatrické centrum n.o.,  celý rok poslúchali, návšteve sa potešili. Všetci dostali balíček a aj "čertovo pomazanie" pre šťastie v Novom roku 2015.

Predvianočné poobedie v Seniore

18. Novembra 2014

Ani v novembri sa naši seniori veru nenudili. Okrem prípravy vianočných perníkov a odliatkov zo sádry im jedno poobedie spríjemnilo aj milé vystúpenie z Materskej škôlky Rakarenská. Po pár pesničkách a básničkách, ktoré deti priamo v priestorch Senioru predniesli ich diváci následne odmenili vlastnoručne vyrobenými darčekmi zo sádry.

Halloween v Seniore

31. Októbra 2014

Jeden z typických zvykov zo západnej pologule, vyrezávanie tekvice na Halloweena dorazil už aj k nám. Seniori mali úlohy naozaj starostlivo rozdelené: niekto tekvicu čistil, iný pripravoval „vlasy“ z javorových listov. Pri oslave tohto sviatku sa z výtvoru tešili pri spoločnom stole, a bolo sa na čo pozerať, pretože  ju vyzdobili naozaj krásne. Po kreatívnej chvíľke prišla...

3. miesto v okresnej súťaži

29. Septembra 2014

Seniori z nášho geriatrického centra sa  zúčastnili súťaže o najkrajšie kvetinové aranžmá na Okresnej výstave ovocia a zelniny v Malackách. V silnej konkurencii obstáli a získali krásne 3. miesto. Diplom a foto z výstavy si môžete pozrieť vo fotogalérii.

Herečka Divadla na hambálku rozpútala seniorskú diskusiu

03. Septembra 2014

26. septembra si naši seniori urobili výlet do Mestského centra sociálnych služieb v Malackách, kde im herečka z Divadla na hambálku čítala knihu v záhoráckom nárečí a jednotlivé krátke literárne útvary seniorov povzbudili k bohatej diskusii.

Zábavou k lepšej motorike

20. Augusta 2014

Klienti nášho Senior – geriatrického centra sa nechali inšpirovať americkým trendom – dúhovými náramkami. V USA sa stali veľkým hitom, pestrofarebné kreácie zdobia ruky detí, tínedžerov aj dospelých. V Malackách sa ich výroba zapáčila aj našim seniorom: „Radi ich aj darujeme a potešíme svojich známych alebo aj deti,“ zhodujú sa. Vyrobiť taký náramok pritom nie...

Seniori súťažili v kolkoch

25. Júla 2014

Slnečné júlové dopoludnie strávili klienti zo Senior-geriatrického centra a z Domova sociálnych služieb sv. Michala v Závode netradične. V areáli Nemocnice Malacky súťažili v kolkoch. „Viacerí účastníci dnešnú akciu nebrali príliš súťažilo. Vítali ju ako príležitosť stretnúť rovesníkov po mnohých rokoch. Spoločne si zaspomínali na zážitky z detstva, zo školských...

‹ predchádzajúce    02 03 04 05 06    nasledujúce ›