CALL CENTRUM

Pre viac informácií o službách kontaktujte telefónne číslo

034/28 29 500

Aktuality

Klienti Senior-u sa budú môcť rozprávať s rodinou prostredníctvom tabletu

18. Mája 2020

 

Videohovory, ktoré spoja seniorov v zariadeniach sociálnych služieb (ZSS) s ich blízkymi v čase karantény, umožní unikátny projekt darovaných tabletov. V projekte „Tablet od srdca“ sa zlúčilo niekoľko spoločností a neziskových organizácií, aby izolovaní klienti ZSS mohli čo najskôr opäť nadviazať kontakt so svojimi blízkymi. Senior – geriatrické centrum, n.o. je jedným z nich.

 

Senior získal do daru pre svojich klientov dva tablety. Rodinní príbuzní či známi im môžu zavolať na mobilné číslo 0910 719 440. V tablete je predinštalovaná aplikácia WhatsApp ako primárny nástroj na videohovory, aby sa klienti mohli so svojimi blízkymi nielen počuť, ale aj vidieť. „Zatiaľ budeme mať v obehu jeden tablet. Ak bude väčší záujem, samozrejme, budú k dispozícii oba,“ uviedol Mgr. František Maják, riaditeľ Senior – geriatrického centra, n.o.

 

Štátom nariadené opatrenia týkajúce sa pandémie COVID-19 sú obzvlášť stresujúce pre klientov v zariadeniach sociálnych služieb. Stále v nich platí zákaz návštev. Aby túto neľahkú situáciu klienti, zväčša seniorskí a ich rodiny lepšie zvládali, iniciovala spoločnosť Philip Morris Slovakia projekt darovaných tabletov „Tablet od srdca“.

 

„Spoločnosti Philip Morris Slovakia patrí naša srdečná vďaka. Rovnako tiež spoločnostiam Mall Group za dodanie tabletov a Slovak Telekom, ktorá do nich venovala SIM karty. Napokon naše ďakujem patrí Asociácii poskytovateľov sociálnych služieb v SR, ktorá sa v projekte stala prostredníkom a odborným garantom medzi darcami a samotnými poskytovateľmi,“ poznamenal F. Maják.

Galéria